E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

5 nesporných výhod sítí do oken

5 nesporných výhod sítí do oken

Sítě proti hmyzu překvapivě nejsou natolik oblíbené, jak by se mohlo v těchto letních dnech zdát. Přestože jsou naprosto fantasticky praktické a zabraňují téměř veškerému hmyzu, aby proniklo otevřeným oknem do místnosti, lidé si je pořizují spíše sporadicky. Pravděpodobně za to může mylná představa starých sítí do oken – zákazníkům se totiž vybaví staré, špinavé a zašedlé sítě do oken, které nevypadají vůbec esteticky, brání ve výhledu a navíc stíní.

 

Dnešní moderní sítě do oken proti hmyzu jsou však úplně jiné. Především díky velkému technologickému pokroku ve výrobě, nebrání téměř žádnému světlu v průniku do místnosti, s trochou nadsázky bychom mohli říci, že jsou až neviditelné, skutečně si jich na první pohled jen těžko všimnete. Navíc se na nich ani nedrží prach a jiná špína, prakticky je stačí jednou za sezónu osprchovat vodou a budou stále jako nové.

 

Sítě do oken

1. Brání hmyzu v průniku do místnosti

Bezesporu tou největší výhodou a hlavně důvodem, proč si pořizujete síť proti hmyzu, je že nechcete v místnosti otravný hmyz, a to především při letních večerech, kdy je hmyz opravdu aktivní a navíc ho ještě dráždí a přitahuje světlo z obydlí. Dnešní okenní sítě proti hmyzu jsou ale tak jemné, že prakticky nepropustí ani ten nejmenší hmyz, a to je oproti starším typům sítí proti hmyzu nesporná výhoda – takže pokud máte starší okenní sítě, doporučujeme jejich výměnu, uvidíte, jaký je rozdíl.

Sítě do oken

2. Jdou lehce odejmout, proto je nemusíte mít v okně stále

Starší sítě byly v oknech nastálo, jejich sundání bylo velmi obtížné či nemožné. Dnes je situace natolik jiná, že sítě proti hmyzu do okna nasadíte během pár vteřin a stejně tak rychle je i sundáte – ať už k tomu budete mít jakýkoli důvod. Samolepící technologie sítí proti hmyzu je neskutečně praktická a jednoduchá na jakoukoli manipulaci, stejným případem jsou magnetické systémy. Prakticky se dnes už nevyrábějí sítě proti hmyzu, které byste do okna nasadili natrvalo.

Sítě do oken

3. Design si jednoduše přizpůsobíte podle sebe

Bojíte se, že by sítě proti hmyzu byly v okně nevzhledné? Můžete si je vybrat naprosto podle sebe, je jen na vás, jakou zvolíte barvu, zda dáte přednost bílé nebo jiné, stejně tak není vůbec ojedinělé, že se rám sítí vyrobí s texturou dřeva, například pokud je stejně provedeno i okno. Rozhodnete dokonce o materiálu, dáváte raději přednost hliníku před plastem? Žádný problém. Sítě proti hmyzu si můžete opravdu individualizovat natolik, aby dokonale zapadly do vašeho interiéru – výroba nestandardního provedení a rozměrů je samozřejmostí.

Sítě do oken

4. Namontujete si je svépomocí

Jak už bylo zmíněno, manipulace s moderními sítěmi proti hmyzu je skutečně jednoduchá, i díky tomu si je na okno nasadíte sami, nemusíte kvůli tomu utrácet další peníze z rozpočtu za odbornou montáž. Samolepící nebo magnetický systém montáže okenních sítí proti hmyzu zvládnete během okamžiku. Dokonce k tomu nebudete potřebovat ani téměř žádné nářadí – ano, tak jednoduché to je. Důležité však je, vybrat si správný rozměr.

Sítě do oken

5. Nemusíte se o ně téměř vůbec starat

Umývání oken nepatří zrovna k oblíbeným činnostem v domácnosti, představa, že byste se ještě museli starat o okenní sítě proti hmyzu, vás možná lehce děsí. Opak je však pravdou, moderní sítě proti hmyzu nepotřebují téměř žádnou péči. Jsou vyrobeny z materiálu, který na sebe nechytá tolik prach ani špínu, takže se zanáší jen velmi pomalu. A údržba? Jednoduše je občas přetřete vlhkým hadříkem nebo je jednoduše odejmete z rámu a osprchujete vodou. Údržba okenních sítí proti hmyzu skutečně nebyla nikdy snazší a rychlejší.

 

Chat