E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Na co si dát pozor při výběru rolet?

Na co si dát pozor při výběru rolet?

Rolety jsou v mnoha případech zajímavou, a především vhodnou alternativou oproti klasickým interiérovým žaluziím. Žaluzie totiž vnímáme jako něco, co do interiéru nesporně patří a málokdy se zamýšlíme nad jinými možnostmi. Přitom právě moderní rolety nám v mnoha případech mohou posloužit mnohem lépe než klasické žaluzie do oken. Někdy mohou být dokonce i levnější

Venkovní rolety, ale i jejich vnitřní varianty mnohem lépe stíní, do pokoje se tak dostane o mnoho méně světla než v případě žaluzií. Podobně je to také s odrazem tepla, rolety, zvláště pak ty venkovní, zadrží až o 30 % více tepla.

Situace se však postupem času mění a látkové stínící systémy, mezi které samozřejmě patří i vnitřní látkové rolety, si získávají stále větší oblibu zákazníků. Jejich systém a ovládání je stejně jednoduché jako v případě klasických žaluzií. Nemusí se však jednat jen o látkové rolety, vyrábějí se z mnoha různorodých materiálů.

 

Interiérová látková roleta Rollo

Při výběru si dejte pozor na typ montáže

Výběr rolet je ve své podstatě jednoduchý, musíte ale vědět, jaké rolety potřebujete. Interiérové rolety se montují dvěma způsoby, a to přímo na okenní křídlo nebo do zdi, nad okno. Pokud jste si vybrali rolety s montáží nad okno, pamatujte, že by správě měly překrývat celou plochu okna, k rozměrům tedy vždy připočítejte 10 cm. V případě upevnění na okenní křídlo se připočítá jen 0,5–1 cm, v tomto případě není velký přesah žádoucí.

Výhodou montáže na okenní křídlo je naprostá bezpracnost. Okno se nijak nenavrtává, protože by došlo k jeho poškození – kazeta rolety se jednoduše na okno přilepí pomocí velmi silné fixační pásky.

Interiérová látková roleta ROLLO

Myslete také na praktičnost, nejen na náklady

Mnoho zákazníků se snaží ušetřit, to je zcela přirozené, ale nešetřete na nesprávných místech. Například ovládání rolet může být velmi levné – manuální, ale také dražší, avšak pohodlnější a praktické – automatické. Ovládání rolety volte podle velikosti okna. U malých oken se spokojíte s manuálním řetízkovým ovládáním, ale u velkých oken je skutečně praktičtější automatické ovládání, navíc je šetrnější a prodlužuje životnost rolet.

Interiérová látková roleta ROLLO

Materiál rolet hraje velkou roli

Dalším úskalím při výběru správných rolet do interiéru je materiál, na ten si musíte také dát pozor, především jde o to, co od rolet očekáváte. Klasické látkové rolety jsou sice levné, ale zároveň tolik nestíní, propouští více tepla a hluku z ulice, oproti tomu například hliníkové žaluzie jsou zcela jiné, jednak lépe stíní a navíc díky materiálu odráží většinu tepla zpět do ulice, stejně tak je to s hlukem. Pokud máte okna přímo do ulice, jsou hliníkové rolety jasnou volbou.

Interiérová látková roleta ROLLO

Už jste slyšeli o takzvaných římských roletách?

Římské rolety se od těch klasických odlišují především tím, že nestíní úplně zcela – záměrně propouští více světla, které ale dopadá do místnosti tlumeně a vytváří zajímavou příjemnou atmosféru. Změkčení světla pomocí římských rolet se hodí do mnoha interiérů, především do klimatizovaných, protože prakticky vůbec nebrání pronikání tepla do místnosti.

Římské rolety využijete například v kavárnách, restauracích, ale i některých zasedacích místnostech pro jednání s klienty. Navíc nemusí být po celé délce okna, což je poměrně unikátní – takže na jednu stranu změkčují světlo vstupující do místnosti, ale na druhou nijak nebrání ve výhledu.

 

Chat