E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Sítě do oken na suchý zip vs. sítě proti hmyzu s rámem

Sítě do oken na suchý zip vs. sítě proti hmyzu s rámem

Sezóna hmyzu už je v plném proudu. Jak se proto co nejúčinněji bránit před otravnými mouchami, včelami a hlavně komáry? Určitě jste už zkoušeli různé spreje a odpuzovače hmyzu, mezi nejúčinnější metody ale patří jednoznačně sítě proti hmyzu. Na trhu je sítí do oken a dveří spousta, jaký typ ale zvolit? Jsou lepší sítě do oken na míru nebo sítě proti hmyzu na suchý zip?
 

dřevová síť

Sítě do oken na suchý zip. V čem jsou jejich výhody?

Jednou velkou a asi nejdůležitější výhodou sítí do oken, které se připínají na suchý zip, je jejich cena. Samolepící sítě do oken totiž často seženete i v supermarketu a stojí opravdu pár korun. Suchý zip se připevní k rámu vašeho okna a na něj se pak přilepí odolná síť. Pokud máte okna atypických rozměrů, nebo jste jen vybrali špatnou velikost sítě, můžete ji jednoduše ustřihnout do požadovaného tvaru

Cena je lákavá, ale má to jeden háček. Samolepící sítě do oken mají také řadu nevýhod. Suchý zip je totiž značně nespolehlivý a síť se může jednoduše odlepit a hmyz vám tak jednoduše proletí do místnosti. Síť se vám taky nemusí pořadit pořádně vypnout a na okně tak můžete mít nevzhledné vlny, které budou kazit výhled. Pokud budete síťovinu stříhat, musíte být navíc opravdu pečliví, aby pak okraje nevypadaly střapatě. Sítě na suchý zip také sice pořídíte levně, ale na další sezónu budete muset kupovat nové, jejich životnost není moc dlouhá a často se musí měnit.

síť o okna

Sítě proti hmyzu na míru. Pro koho jsou ideální?

Sítě proti hmyzu s rámem na míru vám vydrží řadu sezón. Upevněny jsou na tvarově stálý hliníkový profil, který dokonale splyne s vaším oknem a díky černé barvě síťoviny nebude váš výhled nic rušit. Pokud máte okna klasická, čtvercová, francouzská nebo rovnou balkonové dveře, můžete si síť sestavit přímo podle vámi požadovaných rozměrů a barev. 

Trápili jste se a používali jste rolovací sítě proti hmyzu? Pokud chcete mít sítě do oken otevírací, můžete si vybrat z nabídky našich plisé sítí. Sítě do dveří pak vyrábíme zasunovací, takže nic nebude bránit vašemu půchodu na terasu nebo balkon. Navíc se sítě do oken na míru snadno montují, ale také sundávají a čistí.

Chat