E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Sundávat sítě proti hmyzu na zimu: Ano, nebo ne?

Sundávat sítě proti hmyzu na zimu: Ano, nebo ne?

Sítě proti hmyzu do oken i dveří jsou velcí pomocníci v domácnosti hlavně v jarních a letních měsících. Co ale když přijde chladný podzim a později zima? Je potřeba sítě z oken a dveří sundat a někam je schovat? Názory různých lidí se na toto liší. Někdo věří, že by se mu sítě v oknech přes zimu poškodily, jiný je v okně nechává třeba i kvůli domácím mazlíčkům.

Sieťky na okná

Síť sundat můžete, ale nemusíte

Obecně lze ale říct, že síť z okna nebo dveří sundat můžete, ale rozhodně nemusíte. V dnešní době jsou všechny sítě proti hmyzu vyráběny z tak kvalitních materiálů rámu i vláken, že jim zima jen tak neublíží. Pokud jste si zvykli sítě v oknech nechávat, své návyky najednou rozhodně měnit nemusíte.

Sieťky na okná

Schováváním sítí proti hmyzu prodloužíte jejich životnost

Odborníci se ale shodují na tom, že když budete sítě pečlivě na zimu ukládat a chránit před počasím, prodloužíte jejich životnost. Během zimy se vám totiž může sníh dostat mezi síť a okenní rám a tam opakovaným táním a mrznutím nadělat neplechu. Jelikož jsou sítě připevněné k oknům a dveřím pomocí otočných obrtlíků, snadno je sundáte. Předtím, než je schováte je nezapomeňte umýt silným proudem vody, abyste odstranili všechny nečistoty,  a pořádně usušit. Skladujte je vždy ve vodorovné poloze, jinak by se vám síť mohla zkroutit.

 

Chat