E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063
Síťovina Tuffscreen - testy kvality

Síťovina Tuffscreen - testy kvality

14.9.2023

Sítě proti hmyzu nejsou stejné. Přesvědčte se o vysoké kvalitě a dlouhé životnosti sítí proti hmyzu na okna a dveře značky K-system z naší nabídky osobně. 

V nabídce našeho eshopu naleznete pouze kvalitní sítě proti hmyzu na okna a dveře slovenského výrobce K-system. Společnosť K-system je výrobcem nejširšího sortimentu sítí na trhu. Její produkty jsou od začátku zaměřené na vysokou kvalitu a dlouhou životnost, o čem svědčí minimum použitých PVC částí. Při výrobě rámu sítí používá pouze extrudované hliníkové profily, které jsou v porovnání s válcovaným plechem výrazně pevnější. Rohy sítí proti hmyzu jsou spojené vnitřními hliníkovými rohovníky. Na rozdíl od levných PVC vnitřních a venkovních rohovníků mají sítě proti hmyzu s vnitřními hlinikovými rohovníkmi doživotní pevnost rámu. Rohovníky jsou předpružené, aby sítě držely svůj tvar.  

Výroba kvalitních sítí proti hmyzu na okna a dveře nespočívá pouze v prvotřídní kvalitě vstupních materiálů, ale i v kvalitním dílenském zpracování. Pro naše zákazníky jsme přímo ve výrobě natočili nesestříhané videa, které potvrzují výše uvedená tvrzení. 

Zátěžový test sítě se síťovinou Tuffscreen

Síťovina Tuffscreen je vysoce odolná vůči poškození domácími zvířátky. Je více než pravděpodobné, že by domácí zvířátko síťovinu nepoškodilo drápky, ale došlo by spíše k vytlačení síťoviny z rámu váhou zvířátka. Proto jsme pro naše zákazníky natočili zátěžový test. Tento zátěžový test byl vykonaný v exterémních podmínkách. Ve skutečnosti je síť kolmo k zemi fixovaná k rámu okna a tak váha zvířátka není zdaleka tak intenzivní a netrvá tak dlouho jako zátěž prostřednictvím závaží na síťovině, která je ve vodorovné poloze. 

Test trval cca 3,5 minuty a po dokončení testu proběhla vizuální kontrola, zda-li síťovina byla vytlačená ze žlabu, kde je fixovaná pomocí kvalitního těsnění. Upozorňujeme zákazníky, že ve výrobě používáme těsnění rozdílné tloušťky a to v závislosti na velikosti žlabu profilu a tloušťce síťoviny.

Test odolnosti síťoviny proti poškození ostrým předmětem

V minulosti společnosť K-system používala při výrobě sítí proti hmyzu zesilněnou síťovinu Petscreen. S příchodem nové generace sítí proti hmyzu - sítě s panoramatickým výhledem, nahradila síťovina Tuffscreen síťovinu Petscreen. Síťovina Tuffscreen má mnohem lepší vlastnosti týkající se nejen průhlednosti ale i pružnosti a umožňuje vyrábět sítě proti hmyzu v nestandardních rozměrech. Díky své černé barvě je na rámu okna nebo dveří téměř neviditelná a nabízí výbornou viditelnost. 

Realizovaný test prokazuje inovativní přístup výrobce, který směřuje nejen k zlepšení výhledu, ale poukazuje i na vyšší kvalitu síťoviny, která při pokusu o poškození ostrým šroubovákem nevykazuje známky poškození síťoviny. Pro názornost přikládáme i test odolnosti síťoviny Petscreen vůči ostrým předmětům. Po ukončení testu síťovina Petscreen nevykazovala známky ztráty funkčnosti, ale vizuálně zůstali na šedé síťovině barevně odlišné rýhy.  

 

I navzdory těmto testům upozorňujeme zákazníky, že síťovina slouží jako ochrana proti hmyzu a výrobce síťovinu nenabízí jako řešení ochrany proti vypadnutí dítěte nebo zvířátka přez otvor okna.

Chat