E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Máte velká okna a klasická stínící technika vám nestačí? Zkuste pevné slunolamy

Máte velká okna a klasická stínící technika vám nestačí? Zkuste pevné slunolamy

Zastínit velká okna bývá někdy pěkný oříšek. Obzvláště, pokud jsou orientována na jih a venku padají teplotní rekordy. To pak ani kombinace žaluzií/rolet a závěsů nestačí. Jak se tedy vyhnout přehřívání místnosti a ostrým slunečním paprskům? Řešením mohou být slunolamy.

sítě do dveří

Jak fungují pevné slunolamy?

Slunolamy se instalují z venku před okno a jejich hlavním účelem je snížit účinky slunečního záření. Vyrobeny jsou z kvalitního hliníku, který odolá změnám teplot a ani žhavé letní slunce si na něj nepřijde. Jejich výhodou je tedy odolnost a stálost - v zimních měsících se nemusí schovávat. 

Lamely mohou mít různé velikosti a i různý sklon - od 0° do 90°. Oproti žaluziím se však nedají naklápět. Sklon, který si zvolíte, zůstává stejný po celou dobu. Proto jsou slunolamy perfektní právě na jižní okna, kde je potřeba celoroční zastínění.

 

sítě do dveří

Kde přijdou slunolamy vhod?

  • Na administračních budovách, kde je potřeba vytvořit příjemné prostředí pro práci

  • Na jižních oknech, kde svítí slunce celý den

  • Na okna rodinných domů, kde není možné umístit jinou stínicí techniku

  • Na velká, malá nebo atypická okna

 

sítě do dveří

Výhody slunolamů oproti jiné stínicí technice

Pevné slunolamy jsou vyrobeny z hliníku, který je znám svou odolností, dlouhou životností a tvarovou stálostí. Odolají horku i nízkým teplotám a skvěle tak splní svůj účel po celý rok. Výhodou našich slunolamů je také pestrá škála barev lamel. Můžete si tak exteriérové stínění přizpůsobit designu vašeho domu. 

Hliníkové slunolamy vynikají také svou snadnou údržbou. Není potřeba je ošetřovat speciálními čističi. V případě znečištění je stačí otřít vlhkým hadříkem se saponátem nebo proudem čisté vody.

Chat