E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

5 hlavních důvodů proč se rozhodnout pro interiérové žaluzie

5 hlavních důvodů proč se rozhodnout pro interiérové žaluzie

Stojíte před rozhodnutím, jaké žaluzie zvolit do své domácnosti, ale stále vás nic nepřesvědčilo? Přicházímek k vám s našimi radami právě včas. Mnoho zákazníků se ztrácí a marně hledá klady či zápory jednotlivých typů žaluzií. Většina z nich se rozhodne pro nejvyužívanější horizontální žaluzie, ale právě zde vyvstává druhá otázka a tou je, zda zvolit interiérové nebo venkovní žaluzie.

Nejoblíbenějším řešením jsou právě žaluzie do interiéru – a my víme proč.

Vnitřní interiérové žaluzie jsou nejvhodnějším řešením pro většinu situací, opravdu jen výjimečně nastane případ, kdy by bylo jejich využití nevhodné.

 

Interiérové žaluzie

1. Nenáročnost na stavební přípravu

Zatímco venkovní žaluzie vyžadují alespoň minimální stavební úpravu předtím, než se namontují, vnitřní žaluzie do interiéru ve většině případů nic takového nepotřebují. Jednoduše se namontují přímo na okenní rám, který je k tomu už přizpůsoben. Montáž je velmi snadná a zvládne ji téměř každý, navíc svépomocí, což určitě oceníte. Samozřejmě i jednoduchá montáž je v porovnání s montáží venkovních žaluzií levnější a daleko rychlejší.

Interiérové žaluzie Basic design

2. Interiérové žaluzie jsou finančně nenákladné

Velkou roli při výběru určitě odehrává finanční rozpočet. Interiérové žaluzie jsou finančně nejvýhodnějším řešením. I když je označováno jako nejvýhodnější řešení, není nejhorším řešením, právě naopak. Náklady na výrobu jsou v porovnání s exteriérovými žaluziemi drcená, to se jednoznačně projeví v konečné ceně - možná i proto jsou tak oblíbené ve většině domácností. Vzhledem ke své příznivou cenu jsou i nejčastější investicí do pronajatých prostor.

Interiérové žaluzie Basic design

3. Údržba je mnohem snadnější

Skutečně není nic jednoduššího, než vzít prachovku či vlhký hadřík a otřít interiérové žaluzie od prachu. Po většinu času náročnější údržbu nepotřebují – svou nenáročností vám tak ušetří spoustu námahy a hlavně času, který můžete využít jinak, daleko smysluplněji.

Interiérové žaluzie

4. Manuální ovládání je jednoduché

Přestože současným trendem se stávají automaticky ovládané žaluzie, ne každému může takové řešení vyhovovat. Mnohem jednodušší na ovládání je manuální řešení, samozřejmě i podstatně levnější. Navíc nevyžaduje téměř žádnou údržbu a kontrolu, což u automatiky zdaleka neplatí

 

Horizontální žaluzie

5. Široké spektrum provedení a barev

Těžko byste hledali u venkovních žaluzií rozmanitější spektrum barev a provedení jako je tomu u intériérových. Vnitřní žaluzie do interiéru jsou tedy variabilnější a více se přizpůsobí vašim představám. Mohou se tak stát dokonalým designovým prvkem vaší domácnosti.

 

Chat