E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Jak se správně starat o vaše žaluzie?

Jak se správně starat o vaše žaluzie?

Žaluzie běžně plní mnoho funkcí, zdaleka nejde jen o stínění slunečních paprsků a světla, ale zabraňují i nechtěným pohledům sousedů. Jsou tedy nesporným pomocníkem jak v boji proti slunečním paprskům, tak mohou také značně izolovat okolní zvuky a zabraňovat pronikání nechtěného tepla do interiéru. Nyní zůstává otázka, jak se o naše pomocníky dobře postarat?

Jejich dennodenní užívání je vystavuje vysokému zatížení. Proto vám přinášíme několik dobrých tipů, jak se o žaluzie starat, abyste prodloužili jejich životnost.

Žaluzie můžete ošetřovat libovolnými čisticími prostředky, které jsou ředitelné vodou. Určitě však nepoužívejte hrubé nástroje, jako jsou třeba drátěnky a podobně. K mechanickému šetření raději využijte šetrný hadr.

 

Horizontální žaluzie

Péče o horizontální žaluzie

Horizontální interiérové žaluzie jsou nenáročné na údržbu. Ta v podstatě spočívá v občasném otření lamel žaluzie od prachu a drobných nečistot. Využít můžete šetrný hadr, ale nemusíte se bát ani vysavače se speciálním nástavcem. Jednoduše stačí přetočit žaluzie do jedné polohy, očistit je a to stejné udělat i ve druhé poloze – tak jsou horizontální interiérové žaluzie očištěny.

Interiérové horizontální žaluzie nevyžadují ani další speciální péči, nijak specificky se o ně starat nemusíte.

Vertikální žaluzie

Péče o vertikální žaluzie

Starat se o vertikální žaluzie je sice o něco málo složitější než v případě horizontální varianty, ale ani tak nevyžaduje nějakou speciální zručnost. Vertikální žaluzie se skládají z hliníkového profilu, na kterém jsou zavěšeny horizontální lamely. Právě ty slouží jako stínící technika. V podstatě jde o bezúdržbovou variantu jako v případě horizontálních žaluzií . Stačí jen jednou za čas lamely otřít od prachu a spolu s nimi i hliníkový profil. Vzhledem k rozmanitosti materiálů, z kterých jsou lamely vyráběné, doporučujeme dodržovat návod na čistění od výrobce.

Jak můžete vidět, údržba a péče o stínící techniku není nijak náročná, prakticky se jedná o bezúdržbové systémy. Právě k tomu totiž byla stínící technika navržena, aby byla maximálně účinná a přitom nenáročná na údržbu. Jiná údržba se samozřejmě nabízí v případě automatických venkovních rolet a podobně, ale nejrozšířenějším typem jsou právě interiérové vertikální a horizontální žaluzie.

 

Chat