E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Jak správně vybrat vertikální žaluzie?

Jak správně vybrat vertikální žaluzie?

Hledáte vhodný způsob, jak ochránit své bydlení či kancelář před slunečním svitem nebo zraky kolemjdoucích? Vertikální žaluzie jsou elegantním a moderním řešením nejen pro tyto případy, ale umožňují také rozdělit prostor na dvě rozdílné zóny.

Na co je nutné se při výběru vertikálních žaluzií soustředit, a co neopomenout?

VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Dvakrát měř, jednou řež

Před samotným nákupem vertikálních žaluzií je důležité určit si, jaké ukotvení zvolíme. Chceme žaluzie zabudovat do stropu nebo k oknu na stěnu?

V první řadě měřte. Mezi základní parametry, které je nutné při výběru znát, patří výška, šířka a hloubka okna.

Jednoduše použitím svinovacího metru, který máme každý doma, přeměřte okno, do kterého budete chtít žaluzie umístit a tyto rozměry si zapište. V případě, že si nebudete vědět rady, kontaktujte prodejce, který Vám s měřením poradí.

VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Vzhled a materiál

Vertikální žaluzie jsou skvělým doplňkem do interiéru. Při výběru konečného vzhledu myslete na stávající design interiéru. Nechte se inspirovat přírodou, do kanceláří se hodí především zemité a neutrální odstíny. Výrazné, barevné provedení pak volte v domácnosti s ohledem na celkový design interiéru. Na výběr máme mnoho barevných provedení, záleží na vašich preferencích, jaký vzhled lamel zvolíte. Vzorky si můžete nechat zdarma zaslat poštou.

Oblibě se těší především žaluzie z tkaniny. Vertikální látkové žaluzie jsou moderní, praktické a snadno se udržují. Čištění vertikálních žaluzií není nijak náročné.

VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Parametry a ovládání

Kde se vertikální žaluzie budou v místnosti nacházet? I to hraje roli při výběru strany ovládání. Rozevírání vertikálních žaluzií můžeme zvolit buďto napravo nebo nalevo. Myslete na praktičnost a berte v úvahu také celkovou dispozici interiéru, místo musí být lehce přístupné.
V kancelářích volte umístění tak, aby měl pracovník co nejjednodušší přístup k oknu a místnost tak mohl v případě potřeby rychle zatemnit. Budete chtít rozevírat lamely třeba jen z půlky okna? Podle toho je třeba se rozhodnout, jaký typ shrnování vybrat. K dispozici máme shrnování od ovládání, k ovládání, od středu nebo do středu.

A v případě, že dojde k opotřebení některého z komponentů, lze zakoupit náhradní díly pro vertikální žaluzie.

VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Zaměření a montáž

Montáž vertikálních žaluzií zvládnete i vy! Podívejte se na podrobný návod na zaměření a montáž vertikálních žaluzií. Společně se speciálně vytvořeným video-návodem a instrukcemi, vás provede krok za krokem celým procesem.

VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Kde vertikální žaluzie pořídit?

Jak správně vybrat vertikální žaluzie jsme si již představili, ale kde je najít? Při výběru volte osvědčeného prodejce se stínicí technikou.
TIP:
V dnešní době si můžete pomocí konfigurátoru nechat sestavit vertikální žaluzie na míru. Skvělé řešení, které uspokojí potřeby každého zákazníka.

Chat