E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Jaké stínění do dětského pokoje?

Jaké stínění do dětského pokoje?

Připravujete dětský pokojíček, ale nevíte si rady s tím, jaké stínění zvolit? Barva byla jednoduchá, to samé se dá říct i o uspořádání pokojíčku včetně doplňků do úplně všech barevných kombinacích. Všechno máte naplánováno, ale když se podíváte na okna, říkáte si, jaký typ stínění na okna dát? A jakou barvu a motiv vlastně vybrat? 

 

síť proti hmyzu do oken

Co od stínění očekávat? 

Musíte myslet na to, že vaše dítě roste a v průběhu jeho života se budou měnit i požadavky na stínění. Pokud jde o miminka, tak jistě oceníte, když tu bude možnost úplného zatemnění nejen v noci, ale i přes den, aby vaše dítko klidně spalo. Až dítě doroste do předškolního či školního věku, bude ve svém pokoji trávit hodně času, proto je třeba zajistit příjemné denní světlo pro hraní a plnění školních úkolů

Stínění musí zároveň zabránit tomu, aby do místnosti pronikaly nevítané sluneční paprsky a aby se v teplých měsících místnost přehřívala. Je vhodné myslet na to, jak je dětský pokojíček umístěn a kdy se do něho nejvíce opírá sluníčko, či jestli jde o stinný pokoj. Je do pokojíčku přes okno vidět z ulice nebo protějších budov? I to je třeba brát v potaz a zajistit dítěti bezpečí a soukromí. 

Kreativitě a fantazii se meze nekladou 

Jednoznačně nelze říci, že se nějaký stínicí prvek do dětského pokojíčku hodí více než jiný, důležité totiž je to, co od stínění čekáte z hlediska praktičnosti právě vy. Hezky mohou vypadat jak rolety, tak i žaluzie či římské roletky, díky kterým bude pokojíček ještě útulnější. Nemusíte se bát ani kombinací například dvou různých prvků stínící techniky. Důležité je, aby přes den do pokoje mělo přístup příjemné denní světlo a v noci byl zajištěn nerušený spánek dítěte bez jakýchkoliv světelných ruchů.

Jakou zvolit barvu?  

Co se barev týče, tak to záleží opravdu pouze na vkusu. Můžete svému dítěti pořídit například rolety s potiskem, na kterých bude například pohádková postavička, superhrdina nebo zajímavé motivy a ornamenty. Ovšem berte ohled na to, jaké motivy jste do pokoje zvolily, aby prostor nevypadal překombinovaně. 

Pokud si barvou nejste jistí nebo se do budoucna obáváte toho, aby postavičky nevyšly z módy nebo dětské obliby, sáhněte po jedné barvě. Doporučujeme šedé nebo béžové tóny, protože se velmi dobře kombinují v pokojíčku pro malé děti stejně jako pro větší studenty. Světlé tóny navíc pokoj hezky projasní. Jestli půjde o žaluzie, rolety nebo plisé záleží jenom na vás. 

 

Chat