E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Na co nezapomenout při koupi žaluzií?

Na co nezapomenout při koupi žaluzií?

Ještě než se rozhodnete koupit si nové žaluzie, určitě existuje několik otázek, které byste si měli zodpovědět. Díky nim totiž nezapomenete na nic podstatného. V současnosti je totiž trend jasný – online nakupování, které zasáhlo i do oblasti žaluzií. Zatímco dříve bylo všechno od konzultace, výběru, dodání a montáže ve spolupráci s firmou, dnes si vše pohodlně zákazníci objednají na internetu a v mnoha případech i sami namontují.

Výhodou online nákupu je samozřejmě cena žaluzií. Ta se pohybuje na výrazně nižší úrovni než v případě klasických kamenných prodejen. Neopomenutelnou výhodou je samozřejmě výběr z pohodlí domova.

Interiérové žaluzie

Zvládnu žaluzie sám namontovat?

Na tuto otázku není možné odpovědět jednoznačně. Namontování interiérových žaluzií není sice obtížné, ale potřebujete správné nářadí. Montáž vertikálních a horizontálních interiérových žaluzií doporučujeme jen v případě vaší opravdové zručnosti. Z nástrojů se určitě neobejdete bez AKU vrtačky. Podrobný výpis většinou najdete na stránce. Často bývá k dispozici online na stáhnutí právě u výběru produktu.

Jak si vyberu správný rozměr?

Správný rozměr žaluzie závisí na zaměření. To většinou zvládnete sami, například pomocí videonávodu. Nejedná se o žádný složitý úkon, důležité je zaměřit hlavní rozměry, jako výšku, šířku či hloubku. Potřebovat budete jen základní vybavení, které určitě máte doma, například metr, tužku a pravítko.

Žaluzie horizontální

Musím žaluzie nějak udržovat?

Při koupi žaluzií určitě myslete na údržbu. Jestliže zvolíte interiérové žaluzie ve vertikální či horizontální podobě, je údržba téměř nulová. Občas je potřeba je pouze otřít od prachu, ale jinak se o ně nemusíte starat. Ovšem například venkovní automatické žaluzie už vyžadují podstatně více údržby a pravidelného servisu.

Dobře si rozmyslete, jestli venkovní či vnitřní provedení

Oba způsoby jsou velmi oblíbené, každý z nich se však instaluje naprosto rozdílně. Určitě se nejdříve podívejte, jaké výhody nabízejí interiérové okenní žaluzie a venkovní žaluzie, podle toho se pro jedny z nich rozhodněte. Interiérové žaluzie jsou oblíbenější, zatímco venkovní mohou být zajímavým designovým doplňkem.

 
Chat