E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Nejlepší barva žaluzií, je nějaká?

Nejlepší barva žaluzií, je nějaká?

Žaluzie nemusí nutně sloužit pouze jako stínění, ale mohou být považovány i za designový prvek, který barevně doladí vaši domácnost. Barvy ale neovlivňují jen styl jednotlivých místností, ale ve velké míře i naši psychiku a pohodu. V tomto článku se můžete dozvědět, jaký vliv mají barvy na místnosti, v nichž jsou využity a k čemu jsou určité barvy stínění užitečné. 

 

síť proti hmyzu do oken

Tmavých barev se nemusíte bát

Čím dál tím častěji je používána černá, šedá či hnědá barva, protože tyto odstíny lze dokonale kombinovat a skvěle se hodí k vytvoření útulné atmosféry v místnostech. Zejména v obývacích pokojích se používá stále více černé, je to barva klasická, elegantní a zároveň vytváří vzrušující kontrast v domě. Jde krásně kombinovat s lesklými kovy, dřevem i pastelovými odstíny. Šedá barva se vždycky hodí, je elegantní, puristická a diskrétní, tato barva je základem pro všechny domácí styly a velice dobře se ladí s dalšími barvami. Hnědé odstíny zase transformují váš obývací pokoj i ložnici do útulného hnízdečka. 

Ovšem je třeba upozornit na to, že tmavé barvy při zatažení pohlcují většinu slunečních paprsků. Což může zapříčinit, že se hlavně v letních měsících bude místnost zbytečně přehřívat. Na tmavých lamelách je také bohužel vidět i prach, takže jsou malinko náročnější na údržbu čistého vzhledu. Přesto však tmavou barvu žaluzií doporučujeme, protože dokáže vzhled interiéru dotáhnout k naprosté dokonalosti.

A co světlé odstíny? 

Světlé vnitřní žaluzie dokáží nejlépe odrážet světlo, a tím pomáhají proti přehřívání místnosti v teplých dnech. Někdy však chceme dosáhnout toho, aby žaluzie zajistily co nejlepší zastínění. Proto zákazníky často přirozeně napadne zvolit co nejtmavší odstín, tmavší barva nám tohle ale nezajistí. Pokud jsou lamely vertikálních žaluzií dostatečně silné, tak jejich barva nemá na míru zastínění vůbec žádný vliv. 

Bílá barva dává místnostem svěžest, prostor a jasnost, obvykle hraje hlavní roli při návrhu interiéru, aby neutralizovala, zesvětlovala či revitalizovala ostatní barvy. Další skvělou vlastností je, že nejlépe odráží sluneční záření, ale na druhou stranu na čistě bíle je vidět každá skvrna i prach. Proto v bílé barvě doporučujeme spíše římské či látkové rolety. Měkčí a elegantnější než čistě bílá je barva krémová, béžová nebo stříbrná, vytvářejí příjemnou atmosféru, jsou nenápadné a mají relaxační efekt. Jsou to nejpraktičtější barvy, co se týče údržby, není na nich vidět zaprášení a přitom jsou dostatečně světlé, aby odrážely nevítané sluneční paprsky.

Máte rádi barvičky? 

Nyní se vertikální či horizontální žaluzie vyrábí i v pestrých barvách jako žlutá, červená, modrá, zelená nebo tyrkysová. Tyto barvy však lze použít jenom v případě, že je váš interiér ve stejné barvě jako žaluzie, závěsy nebo rolety. Žlutá barva se hodí do místností, kde pracujete nebo se učíte, protože podporuje paměť a představivost. Červená se může hodit do jakékoliv místnosti, je to barva vášně, energie a tepla. Zelená i modrá barva nejvíce vynikne v ložnici, tyto barvy totiž rozšiřují harmonii a mír. Pokud zvolíte tyrkysové stínění, tak ideálně do pracovny, dětského pokoje nebo na WC. Tyrkysová barva vytváří atmosféru mořského prostředí ve vaší domácnosti. 

Tip na závěr:  Ať už vás zaujaly zářivé barvy nebo decentnější odstíny, podívejte se na širokou škálu barev horizontálních a vertikálních žaluzií, které si můžete nakonfigurovat podle vašeho gusta.

 

Chat