E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Podle čeho vybírat žaluzie?

Podle čeho vybírat žaluzie?

Poradíme vám a inspirujeme vás, jak vybrat ty správné žaluzie, které sedí vašemu interiéru. Výběr samotných žaluzií je na trhu opravdu velký, vyráběné jsou z různých materiálů a s libovolnou povrchovou úpravou. Při výběru žaluzií dbejte především na materiál, ze kterých jsou vyrobené.

Vertikální žaluzie

Podle čeho si vybrat žaluzie?

Úloha žaluzií v interiéru je velmi důležitá, chrání totiž před slunečními paprsky a poskytují nám jistou dávku soukromí. Na druhou stranu mohou být i výrazným prvkem, který dokonale dotvoří design interiéru. Bez nadsázky tak můžeme říct, že v moderním bydlení se bez nich zkrátka neobejdeme. Nabízí se tak jediná otázka – podle čeho vybírat žaluzie? Při výběru bychom měli dbát především na kvalitu zpracování, samozřejmě také na design a v neposlední řadě na potřebný komfort.

Víte, že žaluzie nemají jen funkci stínidla? Stejně jako nepropustí světlo, můžete pomocí nich regulovat pronikající teplo do pokoje.

 

Horizontální žaluzie

Vybírat můžete z několika typů

Výběr samotných žaluzií je na trhu opravdu velký, vyrobeny jsou z různých materiálů a s libovolnou povrchovou úpravou. Samotné žaluzie můžeme rozdělit do několika typů – interiérové žaluzie, které jsou nejčastější variantou a finančně poměrně nenákladné. Venkovní žaluzie zase mohou esteticky i funkčně obohatit dům a zároveň chránit okna. Zdaleka nejoblíbenější je horizontální řešení žaluzií, které je spíše neutrální. Avšak pokud chcete svůj interiér netradičně pozměnit, určitě zvažte možnost vertikálních žaluzií, které mohou v některých případech působit daleko lépe a velmi stylově.

Interiérové žaluzie

Na co si dát pozor při výběru žaluzií?

Při výběru žaluzií dbejte především na materiál, ze kterých jsou vyrobeny. Materiál totiž určuje jejich izolaci i odolnost a životnost, skvělé jsou zejména hliníkové žaluzie. Zaměřte se také na provedení a zpracování, to musí být co nejkvalitnější, jedině tak vám zaručí dlouhou životnost i naprosto bezproblémové každodenní používání. S tím je právě velmi těsně spojeno ovládání žaluzií, na výběr je manuální a automatické, to je značně pohodlnější a dnes začíná převládat. Při výběru zohledněte i to, jak se vám žaluzie líbí, protože se stanou součástí vašeho interiéru.

 
Chat