E-shop společnosti K-system
Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Volejte +420 601 333 063

Vnitřní vs. venkovní žaluzie

Vnitřní vs. venkovní žaluzie

Chystáte se pořídit si domů kvalitní stínění oken a nemůžete se rozhodnout, jestli jsou pro vás lepší vnitřní nebo venkovní žaluzie? Interiérové žaluzie jsou spolehlivá klasika, venkovní  zase moderní záležitost. Můžete vybírat z různých designů a kombinací, vše záleží na vaší fantazii, preferencích a možnostech bydlení.

Horizontálne žalúzie

Vnitřní okenní žaluzie mají řadu výhod

Vnitřní žaluzie jsou na trhu stále oblíbené. Velkou výhodou je jich nízká cena a velice jednoduchá instalace a případná oprava. Oblíbené hliníkové žaluzie doplňují modely z bambusu, látky nebo i dřeva, takže se nemusíte bát, že by stínění nezapadlo do vašeho interiéru. Také ovládání žaluzií pomocí tenkého řetízku zvládne každý bez problémů.

Horizontálne žalúzie

Pokud se chcete vyvarovat nechtěným pohledům sousedů nebo kolemjdoucích, jsou tyto žaluzie jako dělané pro vás. Když žaluzie úplně zatáhnete, vytvoří vám v místnosti pouze šero, takže krásně uvidíte, co se kolem vás děje. Údržba a čištění vnitřního stínění je o poznání jednodušší než u toho venkovního - stačí vám přetřít žaluzie hadříkem a máte hotovo.

Při možném zničení je snadno opravíte a nemusíte dlouho hledat ani prodejny náhradních dílů. Do rodinných domů jsou ideální žaluzie horizontální, pro různé kancelářské budovy a firmy doporučujeme zejména žaluzie vertikální, samozřejmostí je dostupnost žaluzií do střešních oken.

Vertikálne žalúzie

Venkovní žaluzie jako dražší varianta

Předokenní žaluzie jsou moderní trend oblíbený hlavně kvůli tomu, že brání pronikání tepla okny do místností a dokáží vytvořit v pokoji naprostou tmu. Jsou podstatně finančně  náročnější než žaluzie vnitřní. Svou konstrukcí vás ale mohou ochránit i před možnými zloději, vytvoří vám totiž v okně špatně proniknutelnou překážku.

 

Chat